Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Straightforward Painting”. Sign. på bagsiden Kvium 00. Olie på to lærreder. 110×250. Uindrammet. (2)
Proveniens: DCA Gallery, 525 West 22nd Street, New York. Proveniens: Privatsamling, USA. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021