2119/239
Fransk nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje, urhus med stående soldat. 19. årh.s slutning. H. 36. B. 25. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag