Dansk møbeldesign
Et par sideborde med stel af riopalisander. Kvadratisk top af glas. H. 51. L./B. 70. (2)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævn falmet. Flere afslag på hjørner af glastop. Et hjørne med stort afslag.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020