2431/​262

Kinesisk famille rose vase af porcelæn, dekoreret i farver med blomster og klippestykke. Monteret som bordlampe med stand af træ. Qing, 18.-19. årh. H. ekskl. montering 40.

Nedkortet. Hårrevne ved hals. Afskalninger på soklen. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1158708 2.000 DKK