2048/101
Engelsk George III standur i kasse af mahogni, urskive af messing med hjørneornamenter, timekrans med romer- og arabertal. Sign. Denham, Durham. Ca. 1800. H. 205.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder og pendul medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag