12008/37
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Lucifer. Martha Graham Dance Company, New York, 1975”. Tryksign. Miró. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 79,5×53. Rammemål 83×58.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag