12008/​37

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“Lucifer. Martha Graham Dance Company, New York, 1975”. Tryksign. Miró. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 79,5×53. Rammemål 83×58.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK