2431/271
Svensk skænk af bemalet træ, front med to skuffer og to døre. Gustaviansk form, 19. årh. og senere. H. 95. L. 124. D. 45.
Brugsslitage. Nøgle medfølger. Enkelte ridser og mærker.
Fra
i
Vurdering