2425/521
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
“Eye table”. Sofabord med stel af valnød, plade ilagt hvid laminat. Formgivet 1946. Udført og mærket hos Onecollection. H. 50. L. 90. B. 55.
Købt af nuværende ejer i 2009.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|