2419/46
Elise Konstantin-Hansen (f. Frederiksberg 1858, d. Kolding 1946)
Strandparti med hættemåger. Sign. EKH 21. Olie på lærred. 31×58.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag