2436/360
Ubekendt kunstner, 19./20. årh.
Figur af alabast i form af vinterklædt dreng. Sign. Boehm. H. 34.
Mindre afslag på base. Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade pletter.
Vurdering