2442/​959

Dansk design

Standerlampe af jern, sortlakeret metal og messing med skærme af rød og lys akryl. 1940'erne. H. 165.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.200 DKK  

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1167346 (Autobud) 4.200 DKK
936267 4.000 DKK
1167346 (Autobud) 3.800 DKK
890462 3.600 DKK
1167346 3.400 DKK
890462 (Autobud) 3.200 DKK
1167346 3.000 DKK
890462 2.900 DKK
1167346 (Autobud) 2.800 DKK
890462 2.700 DKK
1167346 2.300 DKK
936267 (Autobud) 2.200 DKK
1167346 2.100 DKK
936267 2.000 DKK