2432/888
Et par puffer af bejdset træ med opklappeligt låg, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne. H. 38. L. 60. B. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering