12015/91
H. C. Stilling (f. Hørsholm 1815, d. Frederiksberg 1891)
Studie efter trærelief i Il Cambio, Perugia. Sign. med monogram og dateret Perugia Juli 1851. Bly på papir. Indrammet. Lysmål 21×28,5 cm. Rammemål 28,5×35.
Bladet med enkelte foxingpletter. Ramme med afslag.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud