872/​222

Et par store vitrineskabe af bemalet træ, hver med profileret top, to glasdøre bag hvilke hylder, underdel med tre skuffer og to døre. 19. årh.s midte. H. 240. B. 140. D. 50. (2)

Proveniens: Bregentved gods.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag

130.000 DKK