872/222
Et par store vitrineskabe af bemalet træ, hver med profileret top, to glasdøre bag hvilke hylder, underdel med tre skuffer og to døre. 19. årh.s midte. H. 240. B. 140. D. 50. (2)
Proveniens: Bregentved gods.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag