Peter Land (f. Aarhus 1966)
“Minority Complex. (Next time that little bugger enters, I'll shoot him)”, 1993. Sign., betitlet og dateret. Bemalet træ og metal. H. 59.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017