1709/2019
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Constellation, ref. 168.005. Chronometer certificeret automatisk værk med dato, kaliber 561. Champagnefarvet skive med visere og timemarkører af guld. Omega optrækskrone. Urets diameter ca. 34 mm. Ca. 1966.
Servicekvittering dateret 29. nov. 2005 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Herrearmbåndsure, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud