Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Two Part Story”. Sign. Kvium 06, H.C. 5/9. Litografi i farver. Lysmål 77×116,5.
Litteratur: Sørensen, Vieten & Urwald, “Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006”, København, 2006, nr. EC 181, afb. s. 191.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 27. august 2019