1935/​500

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Two Part Story”. Sign. Kvium 06, H.C. 5/9. Litografi i farver. Lysmål 77×116,5.

Litteratur: Sørensen, Vieten & Urwald, “Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006”, København, 2006, nr. EC 181, afb. s. 191.

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 27. august 2019

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK

30.000 DKK