2111/371
“Dobbeltriflet”. 16 middagsknive med skafter af sølv. Cohr. L. 20,2. Samt potageske af sølv med forgyldt laf. København 1888. Vægt ca. 230 g. L. 40,7. (17)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Potageske graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud