11949/53
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
Peter Hansen: En samling figurstudier fra Italien. Tre med studier verso. Usign. Én betegnet Roma. Bly, tusch og vandfarve på papir. Én sortkridt og olie på lærred. 17,5×11 og 43,5×30. Uindrammede. (7)
Proveniens: Skovgaard familien.
Folder og pletter. Gennemgående i pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag