11949/​53

Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)

Peter Hansen: En samling figurstudier fra Italien. Tre med studier verso. Usign. Én betegnet Roma. Bly, tusch og vandfarve på papir. Én sortkridt og olie på lærred. 17,5×11 og 43,5×30. Uindrammede. (7)

Proveniens: Skovgaard familien.

Folder og pletter. Gennemgående i pæn stand.

Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
400 DKK