2032/929
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Armstol af palisander, sæde og ryg med sort skind. Model 441. Udført og mærket hos Sibast Furniture.
Litteratur: Sibast katalog.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lugtgener af røg.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud