1949/​8548

Russisk kurveformet skål med svinghank af sølv, indvendig forgyldt. Mestermærke AC, guardein Andrei Antonovich Kovalski 1852, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 143 g. H. ekskl. hank 6. L. 16.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK