2138/​878

Dansk design

“Toldbod 155”. Et par væglamper med skærme af grålakeret aluminium. Udført hos Louis Poulsen. H. 15,8. L. 26,7. (2)

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Bagkapsler mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK