2138/878
Dansk design
“Toldbod 155”. Et par væglamper med skærme af grålakeret aluminium. Udført hos Louis Poulsen. H. 15,8. L. 26,7. (2)
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Bagkapsler mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag