1822/1518
Sæt på fem lampetter af bronze, støbt med rocailler, blomster og bladværk, hver med tre lysarme. Rococoform. 20. årh. H. 31. B. 36. (5)
Proveniens: Løveapoteket i Odense.
Flere sokler mangler. Irrede. Patina. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Behov for nye ledninger.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag