2004/129
Rektangulær skål med afskårne hjørner af glas med Alexandrit-effekt, montering af forgyldt metal. 20. årh. H. 9,5 cm. L. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag