1709/201
Fire Persiske tæpper. Engelas. Nummeret eksemplar. 20. årh.s slutning. 306×170. Hamadan. 158×107. Mahal. 20. årh.s anden halvdel. 224×126. Samt Kurder Bidjar. Knyttet på uldkæde. Detalje med menneskefigurer. Ca. 1950–1960. 214×126.(4)
Dette emne handles i fuldmoms
306×170: Minimal slitage på kant. 224×126: Intet at bemærke. 158 x107: Intet at bemærke. 214×126: Senere kantning. Pletvis slidt.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud