1709/​1525

Figur af patineret og delvist forgyldt bronze i form af en Luohan, siddende i rigt dekoreret dragt. 19. årh. Vægt 1216 gr. H. 15 cm.

Wear and scratches.

Varia, 2. marts 2017

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag