1709/1525
Figur af patineret og delvist forgyldt bronze i form af en Luohan, siddende i rigt dekoreret dragt. 19. årh. Vægt 1216 gr. H. 15 cm.
Wear and scratches.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag