2013/​2066

Eterna

Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Eternamatic 3000. Automatisk værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 25. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK