2446/844
Dansk snedkermester
Lænestol med bagben af bejdset bøg, forben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med blomstret stof.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og smuds.
Vurdering