12032/168
Dansk barok dragkiste af egetræ, svungen ligeknækket front med fire skuffer, udskåret med ejerinitialer og årstal 1794. 18. årh. H. 122. B 122. D. 65.
Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag