2048/184
Lille dansk barok bæger, graveret med navne og datering: Hans Jensen Möller, Ablone Crestens Datter Molberg Anno 1725. Mester Jens Marcussen Listo, Ringkøbing ca. 1725. Vægt 83 g. H. 7 cm.
Proveniens: Dansk privat samling.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud