2441/531
Dansk snedkermester
Lænestol med ben betrukket med rødt skind. Sæde samt indvendig ryg og sider betrukket med rødt skind. Udvendige sider og ryg betrukket med sort skind.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, krakeleringer og defekter.
Moderne kunst og design, 8. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag