2124/220
Samling stokke af træ med greb af elfenben, sølv, horn m.v, nogle monterede med emblemer samt silkeparasol. Ca. 1900. L. 81–151 cm. (14)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Revner. Defekter. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag