1835/​1560

Meissen bordlampe af porcelæn i form af tre musicerende faune, på firsidet base med vædderhoveder. Montering af forgyldt bronze i form af korintisk søjle. G119. 19. årh.s sidste halvdel. H. 72 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.

Varia, 30. august 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK