1835/1560
Meissen bordlampe af porcelæn i form af tre musicerende faune, på firsidet base med vædderhoveder. Montering af forgyldt bronze i form af korintisk søjle. G119. 19. årh.s sidste halvdel. H. 72 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag