2432/927
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Radiohuspendel”. Pendel af opalglas med wireophæng af forniklet metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 38. Diam. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Rust på montage. Manglende wires. Nogle kanthak. Ny ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud