2148/​984

Italiensk møbeldesign

Elevationsbord af valnød med messingsko. 1950–1960erne. H. 63/74. L. 109. B. 64/106.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Omsluttende plastliste med mindre åbning i den ene side, ca. 3 mm. En mindre vandskjold.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK