2148/984
Italiensk møbeldesign
Elevationsbord af valnød med messingsko. 1950–1960erne. H. 63/74. L. 109. B. 64/106.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Omsluttende plastliste med mindre åbning i den ene side, ca. 3 mm. En mindre vandskjold.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag