2008/234
Victor Johansen (f. Buerup 1888, d. 1963)
Gråænder og måger i en sø. Sign. V. Joh 21. Olie på lærred. 30×45.
Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud