2031/226
Et par Charles X form lamper af patineret og delvis forgyldt bronze, kannelerede stammer på trepas fodstykker. Ca. 1900. H. ekskl. montering 32 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud