1932/6
Dansk barok dragkiste af egetræ, med svungne sider med bæregreb. Cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 127. B. 135. D. 73.
Nøgle medfølger. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2019
Vurdering
Hammerslag