2043/420
Kirkekrone af messing, seks aftagelige lysarme. Barok form. 19. årh.s slutning. H. 38. Diam 35.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag