872/​231

Sengustaviansk konsol af delvist forgyldt, sort- og grønmalet træ, plade af hvid marmor. Sverige. 18. årh.s slutning. H. 88. L. 97. B. 51.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK