2442/239
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Græssende køer ved en fjord. Sign. R x Chr. Olie på lærred. 44×64.
Behov for let overfladerensning.
Vurdering