Gerhard Heilmann (f. Skelskør 1859, d. Frederiksberg 1946)
Sommerstemning i Dyrehaven. I baggrunden sejlskibe på Øresund samt Hven. Sign. GH, 1894. Olie på lærred. 24×34.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
998214 |