Asger Jorn, m.fl. (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“CoBrA biblioteket”. Komplet hæftesamling inkl. Erik Ortvads hæfte. Sign. Alechinsky, K. Appel, Ejler Bille, Constant, Corneille, Doucet, Sonja Ferlov Mancoba, Stephen Gilbert, Svavar Gudnason, Heerup, Egill Jacobsen, Carl-Henning Pedersen, Erik Ortvad. Litografi i farve. I original omslag. Bladstørrelse 18 × 13. (16)
Almindelig slidtage og afrivninger på omslaget, samt hæfterne. Mindre afrivninger og papiret er gulnet.
806575 |