12115/​117

Thorvaldseniana

Silhuetklip forestillende Bertel Thorvaldsen. 19.årh. Usign. Sort papir på støttepapir. Lysmål 35,5×24. Rammemål 46×34,5.

Undersøgt i ramme. Støttepapir med foxing og skjolder. Ramme med udbedringer.

Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK