12115/117
Thorvaldseniana
Silhuetklip forestillende Bertel Thorvaldsen. 19.årh. Usign. Sort papir på støttepapir. Lysmål 35,5×24. Rammemål 46×34,5.
Undersøgt i ramme. Støttepapir med foxing og skjolder. Ramme med udbedringer.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag