2119/996
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Skænk med skydelåger af stål, aluminium og wengé. Indvendigt med hylder. Udført hos BO-EX. H. 68.5. L. 90. D. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med mindre skjolder.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud