1821/1550
Fire lommelærker to i klart glas med våbenskjold og egegren, yderligere en i klart glas med jægere samt en i blåt våbenskjold og kronet O. 19. årh. H. ca. 18 cm. (4)
Almindelig brugsslitage. Den ene repareret ved munding.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag