1804/​633
Immanuel Ibsen: Gadebillede. Sign. I. Ibsen 16. Olie på lærred. 70×65.

Be­skriv­el­se

Gadebillede. Sign. I. Ibsen 16. Olie på lærred. 70×65.

God original stand i.f.t. alder. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 23. januar 2018

Moderne malerier

Kunstner

Immanuel Ibsen (f. Skanderborg 1887, d. Göteborg 1944)

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

55.000 kr.

Budhistorik

55.000 kr.
50.000 kr.
48.000 kr.
46.000 kr.
44.000 kr.
42.000 kr.
40.000 kr.
38.000 kr.
36.000 kr.
34.000 kr.
32.000 kr.
30.000 kr.
29.000 kr.
(Autobud) 28.000 kr.
27.000 kr.
26.000 kr.
25.000 kr.
24.000 kr.
(Autobud) 23.000 kr.
22.000 kr.
21.000 kr.
(Autobud) 20.000 kr.
20.000 kr.
18.500 kr.
(Autobud) 18.000 kr.
17.500 kr.
16.500 kr.
(Autobud) 16.000 kr.
16.000 kr.
(Autobud) 15.500 kr.
15.000 kr.
14.500 kr.
(Autobud) 14.000 kr.
14.000 kr.
13.500 kr.
(Autobud) 13.000 kr.
13.000 kr.
(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
(Autobud) 10.500 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.