2109/119
Stort engelsk “Three-Pillar Table” af mahogni samt 24 tilhørende stole med kopstykker udskåret med kornneg. England, 20. årh.s sidste halvdel. H. 76. L. 200 cm/300 cm/620 cm. D. 124. (31).
Almindelige brugstegn, herunder mindre skrammer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud