2414/191
Fem religiøse figurer af udskåret træ, Johannes Døberen H. 39 cm, en helgeninde H. 24 cm, den korsfæstede Kristus H. 15 cm, samt to delvist bemalede figurer en helgeninde H. 29 cm samt Kristusfigur H. 29 cm. Fragmenterede. 17.-19. årh. (5)
Fragmenterede, afslag og mangler, tørrevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag